switch lang switch to English
přihlašování na listopadový výlet
do Amazonie zahájeno
více informací...
Globální meditace, možnost
zapojit se při nejbližším úplňku
Ned 19.prosince 2021 05:36 UTC
více informací...
Léčebné pobyty v penziónu Ardkearagh
penzión Ardkearagh

Za intenzivním léčením můžete cestovat na jedinečný poloostrov Iveragh nacházející se na samém okraji evropské kontinentální desky v Irsku a strávit tři noci v útulném penzionku Ardkearagh. Příjemné ubytování je zajišťováno ve třech pokojích s vlastní koupelnou. Přímo z oken pokojů je úchvatný výhled na záliv 'Ballinskelligs Bay'. Cena za ubytování zahrnuje 3 večeře, 3 snídaně, dva obědy a léčení za použití bylin dovezených z Amazonské džungle Davidem von Avou. Do oznámení změny léčí především artritidu, cukrovku, cholesterol, bolesti, astma, nádory na reprodukčních orgánech a onemocnění jater a ledvin.

Pro rezervaci ubytování můžete použít následující formulář. Popište prosím svůj problém, datum a pokoj, který chcete rezervovat - přehled volných termínů naleznete v pravé tabulce. Stejný formulář můžete použít i na odeslání jakéhokoliv dotazu nebo zprávy.

*Vaše jméno:

*Vaše příjmení:

*Vaše e-mailová adresa:

*Obsah Vaší zprávy/rezervace/dotazu:

*Opište písmena z obrázku:

Odeslat / poslat

pohled na Waterville

Waterville se nachází na jihozápadním pobřeží Irska a nabízí spoustu lákadel pro všechny věkové kategorie. Při cestování pro proslulém 'Ring of Kerry' nemůžete Waterville přejet bez povšimnutí. Jeho zvláštní kouzlo přilákalo v minulosti již mnoho celebrit z celého světa. Charlie Chaplin zde strávil mnoho let svého pozdnějšího života pobývajíc v hotelu Butler Arms, což chce každému připomenout jeho bronzová socha v životní velikosti postavená přímo v centru Waterville. Magnetem pro milovníky dlouhých 'drajvů' jsou dvě 18-ti jamková golfová hřiště těšící se vysokým ratingům a návštěvám hráčů světového formátu, jako např. Tiger Woods. Turistická stezka s názvem 'Kerry way' přivádí výletníky do Waterville jakožto do hlavní atrakce této skvostné pouti. V neposlední řadě je důvodem přílivu navštěvníků rybaření, neboť jezero 'Lough Currane' je nejvyhlášenější irskou lokalitou na lovení pstruhů. Prvotřídní podmínky rybářům však nabízí i rozlehlé pláže zálivu 'Ballinskelligs Bay' a řeka 'Inny River'. Pláže jsou písečné a při vydařeném počasí jako stvořené pro koupání, slunění a relax.

V dosahu 15km se nachází množství klubů nabízejících vyžití ve všech známých druzích vodních sportů. Z několika blízkých přístavů jsou organizovány komerční výlety lodí na věhlasné ostrovy 'Skellig Rocks' skýtající podívanou na nerušený život tuleňů, delfínů, kulohlavců a množství vodního ptactva. V úžas uvádí i zbytky kláštera z 12-tého století na ostrově 'Skellig Michael'.

V gastronomii Waterville také rozhodně nezaostává a na výběr je zde mnoho kvalitních restaurací. Úchvatné scenérie, jenž nabízí z každého místa ve Waterville pohled na rozeklané kopce a Atlantický oceán, se nelze nikdy zcela nabažit.

posezení u krbu
kuchyň a jídelna

Kromě prostorné a moderně vybavené kuchyně k poklidné a útulné atmosféře přispívá krb na spalování typického irského otopu - rašeliny, jenž zároveň vyhřívá ostatní místnosti. Z prostorné společenské místnosti na přízemí a pokojů pro hosty na poschodí si lze vychutnávat úchvatnou scenérii zálivu 'Ballinskelligs Bay' a za jasných dnů možná na obzoru uvidíte Sochu Svobody v New Yorku, pokud tak daleko dohlédnete.

pokoj pro hosty - manželská postel
koupelna

Standardní vybavení: centrální topení, televize, CD přehrávač, přijímač satelitního signálu, kamínka na tuhá paliva

Technické vybavení: pračka, sušička, lednice, mrazák, mikrovlnná trouba, sporák, gril, myčka nádobí, toustovač, rychlovarná konvice, žehlička, fén

Místnosti: tři pokoje pro hosty, tři koupelny s WC

Maximálně lze ubytovat 6 osob, tomu je přizpůsoben počet míst na sezení v jídelně a společenské místnosti. Cena za ubytování zahrnuje čisté povlečení a ručníky. Skutečně využité množství topného oleje a tuhého paliva je účtováno zvlášť.

Na požádání lze zajistit rybářské povolení, rybářský člun, bicykl, venkovní gril. Prostranství okolo domu poskytuje dostatek parkovacích míst.

Další detaily: kamna na topný olej a kamna na tuhá paliva lze používat současně, případně každé zvlášť. Sprcha jedné koupelny využívá kamny ohřátou vodu. Další sprchy mají elektrický ohřívač vody pro případ, že se v letním období kamna nepoužijí. Sporák je elektrický se čtyřmi plotýnkami.

Oddělený prostor s bojlerem lze využít na sušení prádla. Výhodou kamenného domu je, že v horkých letních dnech udržuje příjemný chládek, zatím co v zimě je mnohem teplejší než stavby z betonových bloků (nejčastější konstrukce irských domů)

zóny pro rybaření na poloostrově

A - Derrynane

B - Ballinskelligs

C - Rossbehy Creek

D - Cahirsiveen

1 - Blackwater Pier

2 - Gleesk

3 - Lamb's Head

4 - Derrynane

5 - Hog's Head

6 - Waterville Beach

7 - Inny Strand

8 - St. Finian's Bay

9 - Culoo

10 - Knightstown

11 - Lough Kay

12 - Kells Bay

13 - Rossbeigh

 

region Kerry

Teplý Golfský proud omývající jihozápadní pobřeží Irska má blahodárný vliv na klima regionu Kerry, které je po celý rok vyrovnané bez teplotních extrémů a umožňuje zde přežití i subtropické vegetace.

V početných lokalitách návštěvníci mohou obdivovat jak přírodní krásy tak historické památky:

Daniel O'Connell's House v Derrynanu, kamenné hrady, staré zámky, ostrovy Skellig Rocks, národní park v Killarney & Muckross House, centrum umělců Cill Rialaig, jeskyně Crag Cave v Castleislandu jsou jen zlomkem atrakcí v regionu Kerry.

Procestovat celý okouzlující 'Ring of Kerry' znamená splněný sen pro mnoho turistů z celého světa, obdivujících 'drsnou krásu'. Je to pohádková oblast plná lesů, udusaných rašelinišť, potoků a vodopádů všeho druhu, průzračných jezer, písečných pláží, zbrázděných kopců včetně nejvyššího pohoří Irska 'Macgillycuddy's Reeks' s vrcholem 'Corran Tuathail'.

Vedlejší poloostrov Dingle má také co nabídnout a půvab jeho krajiny se rovněž zaryje hluboko do paměti. Jako ideální přírodní kulisu si ho zvolil režisér David Lean pro natočení slavného filmu 'Ryanova dcera' z roku 1970. Výhled ze 'Slea Head' na samém konci poloostrova poskytuje strhující scenérii.

Čím je tedy region Kerry výjimečný oproti jiným destinacím? - pravděpodobně nejširšími možnostmi vyžití, každý si tu přijde na své, ať už očekává cokoliv - můžete se jen se stanem toulat po kopcích, užívat si rozhledy, které neumožní žádný jiný kout planety, a neutratit při tom 'ani cent', a nebo cestovat vrtulníkem z jednoho golfového hřiště na druhé a využívat služby luxusních hotelů a restaurací. V každém případě se tu však seznámíte s historií (až 5000 let starou), bohatou kulturou, vzácnou faunou a flórou a s mnoha přátelskými lidmi

Mucross House

Ušetřete za služby cestovní kanceláře a naplánujte si svojí cestu sami. K dispozici Vám budou dvě irské nízkonákladové letecké společnosti Aerlingus a Ryanair zajišťujících spojení mezi Dublinem (i letištěm Kerry Airport) a spoustou evropských měst včetně Prahy. Navštivte www.aerlingus.com a www.ryanair.com

Irsko můžete procestovat i vlastním autem. Navštivte stránky provozovatelů trajektů www.irishferries.com, www.stenaline.co.uk a www.fastnetline.com
from
to
single
shared room
single
private room
double
p.p.
availability
Wed 8th Dec 2021Sun 19th Dec 2021€236€251€228all rooms av.
Sun 19th Dec 2021Mon 3rd Jan 2022€247€269€237all rooms av.
Mon 3rd Jan 2022Mon 4th Apr 2022€236€251€228all rooms av.
Mon 4th Apr 2022Mon 18th Apr 2022€247€269€237all rooms av.
Mon 18th Apr 2022Mon 30th May 2022€245€265€235all rooms av.
Mon 30th May 2022Mon 4th Jul 2022€250€272€239all rooms av.
Mon 4th Jul 2022Mon 1st Aug 2022€257€282€244all rooms av.
Mon 1st Aug 2022Mon 29th Aug 2022€274€307€258all rooms av.
Mon 29th Aug 2022Mon 3rd Oct 2022€245€265€235all rooms av.
Mon 3rd Oct 2022Thu 8th Dec 2022€236€251€228all rooms av.
Ardkearagh - Loher - Ballinskelligs Bay - Atlantic
Milericks Garden - Waterville
Milericks Garden & Ballinskelligs Bay
Charlie Chaplin & Butler Arms Hotel
ostrovy Skelligs Rock
pohled z vrcholu Coomcallee směrem na jih

Coomcallee je v okolí Waterville nejvyšším vrcholem skýtá nejpůsobivější rozhled. Směrem na jih dohlédnete až na sousední poloostrov Beara a záliv Kenmare River, který ho dělí od Iveraghu. Dále zahlédnete půvabné jezero Coomrooanig Lough, Isknagahiny Lough, dlouhý zvrásněný hřeben s vrcholy Eagles Hill, Mullaghbeg, táhnoucí se pozvolna přes Coomakiste Pass až daleko do Atlantického oceánu, kde končí výběžkem Hog's Head. Určitě spatříte 5km dlouhé jezero Currane Lough, záliv Ballinskelligs Bay a relativně úzký pruh pevniny mezi nimi s městečkem Waterville.

rozlehlé pláže zálivu
Coomakiste Pass
Stone Row Waterville
Ballinskelligs Castle
pohled z vrcholu Coomcallee směrem na západ

Z vrcholu Coomcallee směrem na západ zahlédnete největší z ostrovů Skelligs Rock - Skelligs Michael, dále oblíbený ostrov Valencia Island jenž je s pevninou spojen mostem ve městě Portmagee a trajektem z města Knight's Town do Reenard Point. Bez problémů rozeznáte horu Knocknadobar tyčící se nad okresním městem Cahirsiveen a uvidíte i část sousedního poloostrova Dingle a záliv Dingle Bay. O něco severněji pak dohlédnete až na pohoří Macgillycuddy's Reeks.

pláž Darrynane Beach
Daniel O'Connell's House
racek v přístavu Portmagee
člun z mola v Portmagee
Skariff & Deenish Islands
Knocknadobar & Fertha Estuary
severní úbočí kopce Coomcallee

Sestup severní roklinou z vrcholu Coomcallee trvá déle než výstup, neboť většinu času strávíte kocháním se. Neodolatelně a nepřetržitě Vás fascinuje úpatí kopce samotné, jenž je 'hluchým místem' (bez signálu) a současně kouzelný aeriální dojem z pohledu na soustavu jezer Lough Nambrackdarrig, Lough Iskanamacteery, Lough Coomeathcun, Lough Cloonaghlin, Lough Namona a Lough Derriana.

Lough Leane Killarney
The Old Boat House & malebná zátoka jezera Muckross Lake, národní park Killarney
divoké vodopády Torc Waterfalls, hlavní atrakce národního parku Killarney
zahrady zámku Muckross